January 28, 2018

Uniwersytet medyczny w Koszycach

Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach to prestiżowa uczelnia i drugi najstarszy uniwersytet na Słowacji. Uniwersytet jest pełnoprawnym członkiem następujących organizacji: WHO (World Health Organisation), FAIMER (The Foundation for Advancement of International Medical Education and Research), IMED (International Medical Education Directory) i AVICENNA. Historia jego działalności sięga 1959 roku. To renomowana placówka z wysokim poziomem nauczania, najlepszą kadrą naukowców i bogatym zapleczem niezbędnym do odbywania zajęć praktycznych i szlifowania umiejętności, a tym samym jak najlepszego przygotowania się do wykonywania zawodu.

Uniwersytet liczy pięć wydziałów, z czego najstarszym jest właśnie Wydział medycyny w Koszycach. Obecnie studiują na nim studenci z niemal 40 krajów całego świata. Nowoczesny i bogato wyposażony budynek składa się z wielu instytutów i klinik badawczych, a zlokalizowany przy uniwersytecie szpital daje studentom możliwość praktykowania zdobytej wiedzy. Wydział kształci przyszłych absolwentów z zakresu medycyny ogólnej i stomatologii, a także prowadzi szeroko rozbudowaną działalność naukowo-badawczą wykorzystując nowoczesne narzędzia i laboratoria.

2 thoughts on “Uniwersytet medyczny w Koszycach

 • Dzień dobry.

  Czy uczelnie medyczne na Słowacji stosują kryterium wieku przy procesie rekrutacji. Mam 48 lat i mocno zastanawiam się nad ofertą studiów medycznych na Słowacji.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Pozdrawiam
  Robert

 • Witam serdecznie,

  żadna z uczelni nie stosuje kryteriów wieku, więc może Pan bez problemu startować zarówno do Koszyc, Martina, jak i Bratysławy. Może Pan nawet złożyć dokumenty i podejść do egzaminu do wszystkich trzech z nich w tym roku, aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na kierunek medyczny. Jest nawet możliwość podejścia podwójnie w jednym roku do egzaminu w Koszycach, tylko na inny kierunek (pierwszy egzamin na przykład stomatologia, a drugi egzamin medycyna). Chętnie pomogę Panu w procesie rekrutacji. W razie jakichkolwiek pytań jestem do Pańskiej dyspozycji.

  Pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *