August 25, 2017

Opinie studentów

Jak możesz zarekomendować swój uniwersytet polskim studentom, którzy chcieliby w przyszłym roku przystąpić do egzaminu wstępnego i studiować na tym uniwersytecie?
[Paweł:] Z tego co sprawdzaliśmy, Uniwersytet w Koszycach w rankingach europejskich plasuje się na całkiem wysokich pozycjach, nawet na wyższej pozycji niż wiele uczelni z Polski i nawet wyżej od WUM-u. Spotyka się tutaj bardzo dużo obcokrajowców, można poznać wielu ludzi, ja na przykład zaprzyjaźniłem się z Portugalczykami i na wakacje najprawdopodobniej pojadę na miesiąc do Portugalii.

[Karolina:] Ale jest to również bardzo fajna przygoda, ponieważ poznajemy inne kultury, obyczaje innych krajów. Oprócz tego, że kształcimy się pod względem medycznym, bo chcemy kiedyś być lekarzami, poznajemy też inne kultury.
[Paweł:] Również to jest zaletą, że Słowacja jest stosunkowo małym krajem, a jest otoczona przez wiele ciekawych miejsc, do których można pojechać. W wolnym czasie, gdy się ma wolny weekend, było się ostatnio w domu i chce się zrobić coś innego, można pojechać na przykład do Budapesztu, gdzie się jedzie trzy godziny albo gdziekolwiek indziej, do Czech, do Bratysławy jest niedaleko. Ja już zwiedziłem te wszystkie miejsca.
[Karolina:] A z tego co wiem, dla studentów na Słowacji są bezpłatne pociągi, jest to duży plus, bo koszty podróżowania nie są wcale duże.
[Paweł:] A ja nawet sprawdziłem i spodziewałem się dużo papierkowej roboty, jak to często bywa, gdy chcesz dostać coś za darmo, a w tym przypadku prawie nic nie musiałem robić, przyszedłem na dworzec z kartą studencką i z dowodem osobistym i w trzy minuty miałem darmowy bilet na całą Słowację.

  • Jaki jest poziom wykładowców i profesorów na medycyne w Koszycach?

Jeśli chodzi o jakość nauczania, wszyscy wykładowcy są bardzo profesjonalni i we wszystkim wam chętnie pomogą. Niektórzy są surowsi, inni mniej wymagający, niektórzy są pedantyczni, inni natomiast zwracają uwagę na połączenie teorii z praktyką – każdy ma inne podejście i sposób nauczania. Z poziomem języka wykładowców mam też wyłącznie dobre doświadczenia – niektórzy z nich mówią i po niemiecku. (Julia, Medycyna Koszyce: Studia w Koszycach dają dużo możliwości i otwierają wiele drzwi)

  • Czy mógłbyś określić poziom nauczania profesorów?

Poziom nauczania medycyny na uniwersytecie w Koszycach jest na wysokim poziomie. Porównując książki czy materiały innych zagranicznych czy chociażby polskich uczelni są one niemal identyczne lub takie same. Profesorowie i nauczyciele to ludzie kompetentni i życzliwi. Nie występuje tutaj nic takiego jak „wyścig szczurów” wśród studentów. A do wykładowcy można zawsze zwrócić się z każdym zapytaniem, chętnie odpowiadają i udzielają pomocy.

Poziom nauczania medycyny na uniwersytecie w Koszycach jest na wysokim poziomie

  • Na Wydziale Lekarskim w Koszycach studuje wielu zagranicznych studentów z całego świata. Jednym z nich jest i Tom Protheroe. Pochodzi z Londynu a już 5 rok będzie studiować program General Medicine. Obejrzyj film, aby dowiedzieć się jak się mu podoba na Uniwersytecie i na jakim poziomie znajduje się kadra nauczycieli albo też opowie o swojich śmiesznych historyjkach