January 13, 2018

Egzamin wstępny

Jeżeli zdecydujesz się na studia na Wydziale Medycyny w Koszycach, musisz zdać egzaminy wstępne.  Jest to pisemny test, który składa się z dwustu pytań. Pierwsza połowa to zagadnienia z dziedziny biologii, drugą połowę stanowią pytania z chemii. Wiedza niezbędna do zdania egzaminu pokrywa się z materiałami szkoły średniej na poziomie rozszerzonym. Nie ma zatem konieczności kupowania drogich książek i spędzania godzin nad lekturami.
Test jest wielokrotnego wyboru – wszystkie pytania mają 4 możliwe odpowiedzi. Za jedno pytanie można uzyskać maksymalnie 4 punkty. Za błędnie udzielone odpowiedzi nie są odejmowane punkty. Całkowita liczba punktów to 800. Czas na rozwiązanie testu wynosi 2 godziny i 30 minut. Pytania na egzaminie wstępnym są wybrane losowo z ustalonej wcześniej puli pytań, do której otrzymasz dostęp za niewielką opłatą. Nie ma punktów ujemnych za złą odpowiedź. Aby dostać się na studia w poprzednich latach wystarczyło uzyskać 600 punktów, czyli 75%.

Liczba pytań w bazie: 600 pytań z biologii i 600 pytań z chemii

Rodzaj testu: test wielokrotnego wyboru z ośmioma możliwymi odpowiedziami

Liczba pytań na egzaminie wstępnym: 100 pytań z biologii i 100 pytań z chemii

Rodzaj testu: test wielokrotnego wyboru z czterema możliwymi odpowiedziami (od 0 do 4 poprawnych odpowiedzi)

Maksymalna liczba punktów za pytanie: 4

Maksymalna liczba punktów na teście: 800

Czas egzaminu: 2,5 godziny (150 minut)

Czy można korzystać z kalkulatora? Nie

Czy można ze sobą zabrać układ okresowy pierwiastków? Nie, ale otrzymasz go na miejscu

Co zabrać na egzamin wstępny: długopis, dowód tożsamości, list z zaproszeniem

Otrzymasz tylko jedną kartę odpowiedzi, dlatego bądź ostrożny podczas wypełniania – jeśli popełnisz błąd, nie dostaniesz drugiej.

Liczba punktów wymagana, aby pozytywnie zaliczyć egzamin:

Medycyna ogólna: 600 punktów (z 800 możliwych)

Stomatologia: 600 punktów (z 800 możliwych)

Liczba ta może być mniejsza – wszystko zależy od liczby kandydatów, zapisanych na egzamin wstępny w Koszycach.

Egzaminy wstępne w Koszycach

Koszyce – 08.07.2020

Warszawa, Lódź

Koszyce – 17.08.2020

Egzaminy wstępne w Warszawie i Łodzi

Egzaminy wstępne zostaną przeprowadzone w Polsce w wyznaczonym terminie i miejscu, o czym kandydaci zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem. To udogodnienie, które sprawi, że nie musisz inwestować czasu i pieniędzy na podróż na Słowację. Przypomnijmy, że egzamin trwa 2,5 godziny w czasie, którego zmierzysz się z 200 pytaniami wielokrotnego wyboru. Maksymalna liczba punktów możliwa do zdobycia to 800. Za jedno pytanie możesz uzyskać aż 4 punkty. Co ważne za niepoprawną odpowiedź nie ma ujemnych punktów. Wyniki egzaminu stanowią podstawę do ubiegania się o przyjęcie na studia medyczne w Koszycach.

4 thoughts on “Egzamin wstępny

  • Jeśli dobrze się przygotujesz, to na pewno się dostaniesz! Wszystkie pytania z chemii i biologii pochodzą z bazy, a my odpowiednio wcześnie je dostarczymy, żebyś mogła się przygotować. Nie ma się co martwić 🙂 Kalkuratora niestety nie można używać.

  • Jak jest z odpowiedziami do pytań z bazy? Czy też są dostarczane, czy nie ma możliwości szybkiego znalezienia poprawnej odpowiedzi?

    • Witaj Kamilu,
      Tak, odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się na końcu bazy. Proszę pamiętaj, że tylko 4 z 8 odpowiedzi zostanie wylosowanych na teście, także jest możliwość, że na jedno pytanie może być poprawna więcej niż jedna odpowiedź, lub w cale jej może nie być.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *