Studiuj za darmo w Koszycach w języku słowackim

“Medycyna Słowacja” przygotowała zupełną nowość dla swoich kandydatów. Od przyszłego roku akademickiego (2019/2020) z pomocą naszej agencji będzie można przystąpić do rekrutacji na medycynę ogólną lub stomatologię w języku słowackim. Jeśli nie boisz się wyzwań i znasz język na poziomie C1, gorąco zachęcamy.

Na uniwersytecie im. Pavla Jozefa Safarika w Koszycach można podjąć naukę w dwóch językach: angielskim oraz słowackim. Proces rekrutacyjny wygląda tak samo w przypadku obu programów. Studenci przyjmowani są na podstawie wyniku z egzaminu wstępnego, który składa się z 200 pytań (100 z biologii i 100 z chemii). Oczywiście kandydaci na studia medyczne w języku słowackim będą pisali egzamin wstępny właśni w tym języku. Baza pytań przygotowujących również jest po słowacku. Największą różnicą jest jednak brak czesnego. TAK! Podobnie jak w Polsce, na Słowacji istnieje możliwość studiowania bezpłatnie, więc jeśli tylko znasz język na poziomie C1, możesz skorzystać i studiować za darmo.

Studia medyczne po słowacku  dla kogo?

Studia w języku słowackim w Koszycach są świetną alternatywą dla osób, które marzą o karierze lekarza lub stomatologa, ale na studia w Polsce się nie dostały z powodu zbyt słabych wyników z matury. Wiele osób też w ostatniej chwili decyduje się na obranie ścieżki kariery, ale wtedy jest zwykle za późno na podejście do egzaminów maturalnych z biologii i chemii. Szkoda również czekać cały rok na ponowne podejście do matury. Studia w języku słowackim to również szansą dla tych, których nie stać na program w języku angielskim. Trzeba jednak znać język słowacki na wysokim poziomie.

Rekrutacja

Istotną różnicą pomiędzy studiami medycznymi w języku słowackim a angielskim jest nie tylko brak czesnego, ale przede wszystkim termin składania dokumentów. W przeciwieństwie do płatnych programów studiów rekrutacja na studia bezpłatne kończy się zwykle 28 lutego, czyli o kilka miesięcy wcześniej niż w przypadku kierunków medycznych prowadzonych w języku angielskim.

Egzaminy wstępne na przyszły rok akademicki odbywać się będą w dniach 10-14 czerwca w godzinach porannych. Składa się on z losowo wybranych 200 pytań z bazy (100 z biologii i 100 z chemii). Jest to test wielokrotnego wyboru i więcej niż jedna odpowiedź może być prawidłowa. Do zdobycia jest w sumie 800 pkt, a czasu nie jest dużo — tylko 150 minut.

Do egzaminu wstępnego należy przygotować się na postawie bazy pytań, którą można zakupić za pośrednictwem naszej agencji. Jej koszt to … Otrzymacie dwie książeczki, w których znajduje się w sumie 1200 pytań (600 z biologii i 600 z chemii). Na końcu każdej z nich zamieszczone są odpowiedzi. Przy każdym pytaniu znajdziemy 8 możliwych odpowiedzi. Na egzaminie będzie ich już tylko 4.

Opłaty

Brak czesnego jest ogromną oszczędnością. Dla przykładu studiowanie w języku angielskim to koszt około 10 tysięcy euro rocznie. Do tego oczywiście dochodzą koszty utrzymania, zakup materiałów do nauki, mieszkanie, rozrywka itd. Oto wszystkie koszty, których można się spodziewać na studiach medycznych prowadzonych w języku słowackim:

  • czesne — 0 euro
  • rejestracja (zawiera koszt legitymacji) — elektroniczna 40 euro, papierowa 50 euro
  • testy przygotowujące — 90 zł
  • akademik — od 87 do 186 euro / miesiąc
  • miesięczne koszty utrzymania (bez zakwaterowania) — od 150 do 250 euro / miesiąc

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiami w języku słowackim do kontaktu. Odpowiemy na każde pytanie, pomożemy w procesie rekrutacyjnym oraz podczas pierwszych dni na Słowacji.

!!! Pobieramy jednorazową opłatę za pomoc w procesie rekrutacyjnym na kierunki prowadzone w języku słowackim. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły dotyczące oferowanych przez nas usług oraz dodatkowych korzyści.

Zapraszamy również na Dni Otwarte uczelni w Koszycach, które odbędą się 7 lutego 2019.

2 thoughts on “Studiuj za darmo w Koszycach w języku słowackim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *