Jak przebiega Dzień Rejestracji inaczej znany jako Enrolment Day (Koszyce)

Po zdaniu egzaminów oraz rejestracji do systemu online na studentów czeka Enrolment Day, czyli Dzień Rejestracji. Wielu nie wie, czego się po nim spodziewać i stresuje się na myśl o jednej z pierwszej wizyt na uczelni.

Z naszego doświadczenia wiemy jednak, że nie ma się czym stresować. Przed spotkaniem każdy student dostaje listę dokumentów, które trzeba przynieść w Dniu Rejestracji. Niektórzy boją się, że uczelnia będzie bardzo restrykcyjnie patrzeć na wszystkie dokumenty, lecz nie ma się czym przejmować: nawet jeśli zabraknie Ci któregoś z dokumentów, na przykład tłumaczenia świadectwa ukończenia szkoły, bez problemu możesz donieść dokumenty później.

Każdy student musi jednak koniecznie pamiętać o dwóch rzeczach, które okazują się najistotniejsze. Mimo że uczelnia przychylnym wzrokiem patrzy na brak niektórych dokumentów w Dniu Rejestracji, to koniecznością jest zarejestrowanie się w systemie AIS 2 i potwierdzenie Return Slip.

Kolejną rzeczą, która jest bardzo ważna, to opłacenie należności za pierwszy semestr, za kartę studencką ISIC oraz za rejestrację. Opłaty trzeba opłacić zgodnie ze specjalnymi wytycznymi od uczelni z wykorzystaniem specjalnych kodów. Trzeba również pamiętać, aby dokonać opłaty przed końcem sierpnia. W Dniu Rejestracji powinieneś okazać wszystkie potwierdzenia opłat, więc przed wyjazdem koniecznie je wszystkie wydrukuj.

Podsumowując, w Dniu Rejestracji potrzebne są (jeżeli wcześniej nie wysłałeś nam tych dokumentów):

  • Potwierdzenia wszystkich opłat

  • Potwierdzona kopia świadectwa ukończenia szkoły

  • Kopia pierwszej strony paszportu

Warto też mieć ze sobą oryginalny paszport. Tłumaczenie świadectwa oraz dokument nostryfikacji można donieść później.

Każdy student podchodzi do rejestracji kolejno, więc warto przyjechać najwcześniej, jak jest to możliwe. W Dniu Rejestracji nie trzeba pojawić się dokładnie o wyznaczonej godzinie, lecz trzeba się liczyć z tym, że poczeka się przez pewien czas w dość długiej kolejce. Samo sprawdzenie studenta trwa niecałe 10 minut, a rozmowa nie jest stresująca. Przypominamy, że większość dokumentów można donieść później. Najważniejsze jest potwierdzenie gotowości studiowania i okazanie potwierdzenia opłat.